Po delší době se v naší obci opět konalo slavnostní Vítání nových občánků. Je to chvíle nejenom pro děti a jejich rodiče, ale i pro obec, která si váží každého narozeného človíčka.

Starosta obce přivítal celkem dvanáct dětí, tj. sedm roztomilých holčiček a pět statečných chlapečků, kteří jsou se svými rodinami již trvale součástí naší obce.

Po slavnostním projevu pana starosty a předání věcného daru v podobě fotoalba jsme všechny pozvali na malé dortové občerstvení. Dort byl vynikající a připravila ho pro nás paní Radka. Rádi bychom touto cestou ještě jednou moc poděkovali za její nadšení a péči, kterou do něj vložila. Chvíle strávené společně při pochutnávání na tomto sladkém pokušení byly skutečně nezapomenutelné.

Nedělní odpolední program pokračoval za příjemného slunečního počasí, což nám umožnilo se sejít na dětském hřišti za obecním úřadem. Děti se okamžitě vrhly na houpačky a skluzavku s nadšením. Občas se vytvořila i malá fronta, ale to nikomu nevadilo, protože všichni se chtěli skvěle bavit. Nakonec i rodiče si s hrnkem kávy v ruce mohli příjemně popovídat a pozorovat živý ruch kolem sebe.

Vítání občánků je pro nás výjimečnou událostí, která nám připomíná, jak důležité jsou nové generace pro budoucnost naší obce. Ať rostou ve zdraví, štěstí a láskyplném prostředí.

Video z akce je možné vidět zde.

Zastupitelstvo obce Vinaře srdečně blahopřeje všem novým občánkům a jejich rodinám.

Autor: Webmaster