Neformální uskupení Klubu přátel deskových her vzniklo na Vinici počátkem roku 2019 z popudu nadšence pro deskové hry Jana Gerendy. Myšlenka se formovala již dříve, protože deskové hry ho baví přibližně 4-5 let. Hlavním důvodem vytvoření skupiny bylo a je to, že některé hry si nezahrajete v malém počtu nebo hrajete pořád se stejnými lidmi.

Proto Jan Gerenda využil prostředí sociálních sítí a na Facebooku založil soukromou skupinu, do které pozval své přátele. Časem se někteří členové obměnili a počet se ustálil na počtu cca 35 lidí. Zhruba jednou měsíčně se kolem 20 z nich schází v Hospůdce na Vinici a hrají hry, které účastníci přinesou ze svých mnohdy úctyhodných sbírek. Ve skupině jsou už 4 lidé, kteří vlastní menší nebo větší sbírku her.

Připojit se může kdokoliv, protože skupina je otevřena všem věkovým kategoriím od školáků počínaje a také lidem z okolí. Pokud někdo má zájem si zahrát deskové hry, může se spojit s Janem Gerendou. Jedinou podmínkou ve skupině na FB a zároveň prosbou je to, aby členové byli aktivní. Myšleno tak, že pokud je v plánu událost, je třeba zareagovat: „přijdu/nepřijdu“, aby organizátoři věděli, s jakou účastí mají počítat. Není třeba být žádným znalcem her a jejich pravidel - pokud někdo pravidla dané hry nezná, členové klubu je vysvětlí.

Hrají se hry různého typu – vědomostní, strategické, únikové, postřehové a další. Hry jsou v počtu od 2 hráčů až u některých her po 10 lidí. Zajímavé jsou pak i hry, kde hraje 1 hráč proti více lidem, nebo kooperativní hry, kde hrají všichni spolu proti hře samotné. Výběr her zpravidla probíhá na místě z aktuálně dostupné nabídky, přičemž v průběhu odpoledne (a často i večera) se hry a týmy obměňují. I z toho důvodu na programu zpravidla nebývají časově náročné hry. Na hraní náročných a delších her se pak setkáváme zvlášť dle domluvy ve skupině.


Více informací:
Jan Gerenda
Telefon: 725 662 539 (SMS, Viber, WhatsApp)
Facebook: https://www.facebook.com/groups/klubprateldeskovychher